• Informatika

• 2-hodinovka Informatika

Tento voliteľný predmet bude zameraný na prípravu žiakov na maturitnú skúšku a vysokú školu (tematický okruh: Postupy, riešenie problémov, algoritmické myslenie). Mali by si ho zvoliť hlavne tí žiaci, ktorí sa v budúcnosti chcú venovať štúdiu informatiky.

Cieľom maturitnej skúšky z informatiky je najmä zistiť:
          - úroveň vedomostí a pochopenia teoretických poznatkov z informatiky,
          - úroveň schopností riešiť algoritmické úlohy,
          - úroveň schopnosti zdokumentovať a prezentovať navrhnuté riešenia,
          - úroveň schopnosti identifikovať problém z oblasti informačno-komunikačných technológií (IKT), analyzovať ho, navrhnúť spôsoby jeho riešenia, vybrať najvhodnejšie riešenie a      zrealizovať ho,
          - úroveň praktických zručností v ovládaní prostriedkov IKT.

V súlade s cieľovými požiadavkami sa žiaci naučia jeden programovací jazyk (Delphi, Lazarus).

Okrem toho zvládnu základy ďalších programovacích jazykov (Java, PHP).

Vyučovanie sa uskutočňuje v počítačovej učebni tak, aby každý žiak sedel sám za počítačom.

Žiaci samostatne vypracujú program aj s príslušnou analýzou a dokumentáciou.

2-hodinovka Seminár z informatiky

Tento voliteľný predmet bude zameraný na zvládnutie ovládania IKT. Patria sem okruhy : Informácie okolo nás,  Komunikácia prostredníctvom IKT,  Princípy fungovania IKT,  Informačná spoločnosť.

Vyučovanie IKT sa realizuje tak, aby žiaci rozumeli ich princípom na primeranej úrovni. Výučba aplikačného softvéru sa realizuje na konkrétnom programe, predpokladá sa
          primeraná orientácia vo zvolenom programe a znalosť základných pojmov súvisiacich s jeho prostredím.

Žiaci samostatne vypracujú projekty a referáty, na základe ktorých budú hodnotení.

1-hodinovka Informatika

V tomto predmete žiak získa základnú digitálnu gramotnosť, naučí sa ovládať IKT, pracovať s rozličnými typmi údajov. Tento predmet je vhodný pre všetkých žiakov. Obsah predmetu sa môže stanoviť podľa požiadaviek žiakov a dostupnosti konkrétneho softvéru.