• Mimoriadne úspechy v matematickej olympiáde

• V tomto školskom roku sa naša škola môže pýšiť vynikajúcimi výsledkami v matematickej olympiáde.

Martin Kopčány – žiak 6. ročníka osemročného gymnázia sa prebojoval v silnej konkurencii 21 nadaných študentov z celého Slovenska do medzinárodného kola matematickej olympiády. Kategória A, v ktorej súťažil je pri tom určená pre 3. a 4. ročník stredných škôl a 7. a 8. ročník osemročných gymnázií. Konečné výberové sústredenie trvalo 5 dní, počas ktorých študenti počítali náročné matematické úlohy.

Okrem uvedeného úspechu Martin preukázal svoj výnimočný matematický talent aj pri riešení   úloh matematickej olympiády vo svojej vekovej kategórii. V krajskom kole kategórie B sa umiestnil na 1. mieste.

Martinovi ďakujeme za reprezentáciu školy a želáme veľa úspechov v medzinárodnom kole.

• Prijímacie skúšky - pokyny

• Dodržiavajte odstupy pred budovou a pri vstupe do budovy.

Vo vestibule bude žiakom odmeraná teplota.

Žiak nemusí mať test.

Zákonný zástupca do budovy nevstupuje.

V priestoroch školy je potrebné mať rúškom prekryté horné dýchacie cesty.

Na  príjímačky si prineste vlastné písacie potreby.