• 14. ročník Internetovej matematickej olympiády – dopadol pre našu školu excelentne!

• Dňa 30. novembra 2021 sa tri naše družstvá zapojili do Internetovej matematickej olympiády, ktorú každoročne organizuje Ústav matematiky FSI VUT v Brne a je určená pre stredoškolákov  v Českej a Slovenskej republike. V konkurencii 190 škôl sa naše tímy vôbec nestratili. Pod kapitánskym vedením septimána Martina Kopčányho, jeho družstvo obsadilo vynikajúce 5. miesto v rámci celej súťaže a 2. miesto v rámci škôl zo Slovenskej republiky. Úspešné družstvo tvorili  žiaci z triedy septima – A. Bížová, S. Havlíček, Š. Jech, E. Macková, M. Pôbiš a T. Siman.

Aj ďalšie družstvo pod vedením Zuzany Svinčiakovej z II. A triedy skončilo v prvej polovici výsledkovej listiny, ktorej členmi boli R. Košičiar, L. Medveďová, J. Šalko z triedy I. A  a J. Jurošová, S. Kubandová a L. Kupcová z triedy kvinta.

Tretie družstvo pod vedením kapitána Romana Gála zo septimy sa tiež  nestratilo. Tím ďalej tvorili M. Kónya, M. Kováčik, R. Mundier a P. Strigáč z triedy III. A a T. L. Fillo a M. Porhajaš z triedy sexta.

Všetkým súťažiacim blahoželáme, zvlášť prvému tímu a ďakujeme všetkým za ich úspešnú reprezentáciu našej školy v rámci Slovenska ale i v Českej republike. Prajeme všetkým ďalšie vynikajúce umiestnenia v súťažiach, veľa úspechov v štúdiu i osobnom živote.