• Kvarta na horách

• Tretí marcový týždeň v tomto roku sa v kvarte niesol v znamení lyžovania. V pondelok sme nastúpili pred školou do autobusu, ktorý nás vyviezol na Čertovicu, kde sme strávili nasledujúcich 5 dní. Okrem lyžovania a bežkovania sme trávili čas aj zimnou turistikou, odbornými prednáškami o lyžovaní, nacvičovali sme si prvú pomoc so záchranármi a chlapci z horskej služby nám vysvetlili ako sa správať na horách v zime aj v lete. Najviac sa nám páčili praktické ukážky oživovania na figuríne ako aj obliekanie si jaskyniarskeho výstroja... Počasie nám prialo o čom svedčia aj fotky, takže sme si poriadne užili spoločne strávené chvíle na svahu ako aj na chate. Ďakujeme pánovi Ivankovi s rodinou a personálom za pohostinnosť, pánovi Citterbergovi za pomoc pri učení lyžovania, ZRPŠ za poskytnutie príspevku na nákup cien na lyžiarske preteky, ktoré sa uskutočnili posledný deň a v neposlednom rade našim učiteľom, ktorí s nami strávili nezabudnuteľných 5 dní na horách.

Trieda Kvarta

• Krajské kolo Olympiády v nemeckom jazyku

• Po úspešnom školskom a okresnom kole Olympiády v nemeckom jazyku sa žiaci našej školy zúčastnili krajského kola ONJ. Súťaž prebiehala online: písomná časť formou testu, ktorého súčasťou bolo aj počúvanie s porozumením. Pre piatich súťažiacich v každej kategórii, ktorí v písomnej časti získali najvyšší počet bodov, sa konala aj ústna časť súťaže prostredníctvom videokonferencie v platforme ZOOM. Chceme poďakovať našim žiakom - úspešným riešiteľom, ktorí reprezentovali našu školu vo svojej kategórii:

• kategória 2A – Lukáš Kvietok z kvinty,
            • kategória 2B – Andrej Ján Kovács zo septimy,
            • kategória 1C (germanofónni žiaci) – David Hugo Hofer z prímy.

Zároveň chceme zagratulovať Davidovi Hugovi Hoferovi, ktorý sa umiestnil vo svojej kategórii na krásnom 2. mieste.

Ďakujeme a srdečne gratulujeme!

PK NEJ