• 2014/2015

• Žiaci pracovali v troch skupinách na témach, ktoré boli súčasťou ich učebného plánu.

2. B trieda sa sústredila na tému Voluntary work / Dobrovoľnícka práca, diskutovali sme o oblastiach, kde dobrovoľníci pomáhajú najviac, či už doma, alebo za hranicami nášho štátu. Žiaci predstavili svoje nápady ako zorganizovať podujatie za účelom získania peňazí na podporu ľudí v núdzi prostredníctvom posterov v anglickom jazyku.

1.AB  skupina +  4 dievčence z kvarty sa zamerala na tematiku Ochrany životného prostredia/ Protection of environment . Vo svojich prezentáciách popísali hlavné príčiny znečisťovania ako i spôsoby ako životnému prostrediu pomôcť. Upozornili na fakt, že za prírodné katastrofy dnes je v mnohých prípadoch zodpovedný človek, ktorý prestal žiť v súlade s prírodou.  Zdôraznili, že je najvyšší čas zmeniť naše každodenné správanie a byť priateľský k prírode, lebo aj my – ľudia sme jej súčasťou.

3.A trieda sa zaoberala problematikou Ľudských práv a ich porušovaním./ Human rights and their  violation. Vo svojich prezentáciách predstavili svetový  i európsky systém ochrany ĽP, upozornili na najvypuklejšie prípady porušovania ĽP a slobôd  s dôrazom na porušovanie práv detí a žien a taktiež na fakt , že aj v demokratických krajinách k ich porušovaniu dochádza. Zamerali sa aj na problémy imigrácie, a problémy , ktoré v súčasnosti  riešia krajiny EÚ  v súvislosti s prílevom utečencov z Afriky.

Pozrite si prezentáciu z videokonferencie e-twinningvideoconference.pdf