• DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

• Pre záujemcov o štúdium na našej škole - štvorročné štúdium (deviataci ZŠ), osemročné štúdium (piataci na ZŠ) organizujeme Deň otvorených dverí dňa 7.12.2023 od 8.30 do 15.30 hod.

Svoj záujem nahláste e-mailom na adresu skola@gymbrezno.eu, alebo telefonicky na číslo 0903537513.

Tešíme sa na Vás.

• Gymnazisti prajú starším veľa zdravia a pohody

• Ešte v mesiaci október, ktorý je mesiacom úcty k starším, sme vystúpili v reštaurácii Omega pre Jednotu dôchodcov okresu Brezno. Naši žiaci pri tejto príležitosti pozdravili našich starších spoluobčanov na slávnostnom posedení. Milka Macková, Betka Kvietková z oktávy a Samo Hudák z 3.A sa prihovorili prítomným v literárnom pásme  a prváčky - Bianka Tlučáková a Bibiana Zlúkyová pridali hudobné čísla - spev a hru na gitare. Prítomní ocenili ich vystúpenie dlhotrvajúcim potleskom.

• Festival poézie Beniakove Chynorany

• Dňa 10. novembra 2022 sa v Banskej Bystrici konalo výberové kolo festivalu poézie Beniakove Chynorany, festivalu, ktorý súťažnou formou prispieva k rozvoju slovenského umeleckého prednesu a objavuje mladé recitátorské talenty. Do celoštátného kola, ktoré sa uskutoční 2. – 4. decembra 2022 v Chynoranoch, postúpila aj naša žiačka Vanesa Kánová zo septimy s originálnou básňou rumunského autora Virgila Teodoresca . Vaneske blahoželáme a držíme palce v celoslovenskom finále.

• Online Burza stredných škôl

• Gymnázium Jána Chalupku sa zúčastní Online burzy stredných škôl BBSK dňa 23.11. 2022 v čase od 16.00 do 18.00 hod.

So zástupcami školy môžete komunikovať cez MS Teams. Zvoľte funkciu Pokračovať v tomto prehliadači (nie cez aplikáciu MS Teams).

• Noc odvahy v sekunde

• Noc z 21. na 22. októbra bola pre sekundu výzvou. Septima im pripravila parádnu noc odvahy. Pohybovať sa v tmavej budove v malej skupinke, riešiť úlohy, hľadať indície, získavať mapy, pomáhať si navzájom a nesplašiť sa, bolo chvíľami náročné. Septimáni si dali záležať aj na kostýmoch, dekoráciách a strašidelnej atmosfére. Po úspešnom zvládnutí úloh nasledovala sladká odmena, potom polnočné športovanie a „rozprávka“ na dobrú noc. Čakalo by sa, že všetci sladko zaspia na pohodlných žinenkách, ale niektorí mátožili celú noc.  Náročná, ale fajn akcia, na ktorú sa nezabúda.