• Ocenenia Cenou riaditeľa Gymnázia Jána Chalupku v Brezne 2011

• Najúspešnejší študenti, ktorí reprezentovali školu na národnej a medzinárodnej úrovni

1. Petrovi Horváthovi za mimoriadne viacnásobné úspechy v reprezentácii školy v oblasti chémie.
          Peter získal zlatú medailu na Genius Olympiad v USA za výskumný projek: Syntéza 1,3- difenyltriazénu, jeho derivátov a skúmanie ich využiteľnosti v analytickej chémii, na projekte stále pracuje, vylepšuje ho a v tomto školskom roku bol za svoje výskumy ocenený Cenou ministra. Vedomosti z chémie uplatňuje aj pri riešení korešpondenčných seminárov z chémie, v ktorých sa umiestňuje na popredných miestach. Obsadil 1. miesto v celoslovenskom kole chemickej olympiády.Okrem chémie úspešne reprezentoval školu vo fyzikálnej súťaži fyzIQ, v ktorej obsadil
          1. miesto na Slovensku.

2. Klaudii Kvakovej za vynikajúce výsledky v reprezentácii školy v oblasti chémie. Klaudia pracovala úspešne na projekte Monitoring Ca2+ a Mg2+ a pH pitnej vody v okolí Brezna, s ktorým sa zúčastnila na celoslovenskej súťaži Scientia Pro Futuro 2011 a vedeckého kongresu v Španielsku. Školu tiež reprezentovala na krajskom kole Chemickej olympiády a umiestnila sa na 6. mieste.

3.Jakubovi Šalkovi za vynikajúce výsledky v reprezentácii školy v oblasti chémie. Jakub spolupracoval na projekte spolu s Klaudiou Kvakovou: Monitoring Ca2+ a Mg2+ a pH pitnej vody v okolí Brezna, s ktorým sa zúčastnil na celoslovenskej súťaži Scientia Pro Futuro 2011 a vedeckého kongresu v Španielsku.

4.Annemárii Škultétyovej za vynikajúce výsledky v reprezentácii školy na zasadnutí Európskeho a sociálneho výboru v Bruseli

5. Karolíne Chlebušovej za vynikajúce výsledky v reprezentácii školy na zasadnutí Európskeho a sociálneho výboru v Bruseli

6. Kristiánovi Latinákovi za vynikajúce výsledky v reprezentácii školy na zasadnutí Európskeho a sociálneho výboru v Bruseli.

Títo študenti vypracovali pozmeňovacie návrhy k iniciatíve Mládež v pohybe týkajúcej sa začleňovania študentov na pracovný trh a predložili ich na simulovanom plenárnom zasadnutí v EHSV v Bruseli. Autorkou jedného z prijatých návrhov, ktorý sa stal súčasťou dokumentu a o ktorom rokovali poslanci Európskeho parlamentu v Štrasburgu, bola Karolína Chlebušová.

7.Jakubovi Briedovi, Róbertovi Libičovi, Oliverovi Šnejtovi , Ivone Fialkovej, Nikole Berčíkovej za 1.miesto na Olympiáde detí a mládeže s medzinárodnou účasťou- KALOKAGATIA.

8. Kolektívu študentov za 1. miesto v celoslovenskom kole súťaže EUROSCOLA, ktorí úspešne reprezentovali naše gymnázium na simulovanom zasadnutí parlamentu v Štrasburgu.

Ocenenia študentov za reprezentáciu školy na krajskej a okresnej úrovni

1.Miriame Švikruhovej, Miroslave Lecovej, Andrei Kriakovej, Lucii Kochanovej, Lucii Jakubovej, Nikole Berčíkovej,  Ine
          Gombaszogiovej, Zdenke Kovácsovej, Lei Grajciarovej
          za 3. miesto v krajskej florbalovej súťaži.

2. Matejovi Kofirovi, Michalovi Santorisovi, Jakubovi Briedovi, Rolandovi Botkovi, Michalovi Kňazíkovi, Jánovi Tešlárovi, Matejovi Budovcovi, Adriánovi Šándorovi, Jurajovi Auxtovi, Kristiánovi Latinákovi, Marekovi Jakubovi udeľujem pochvalu za 2. miesto v krajskej a piate miesto na majstrovstvách Slovenska vo florbalovej súťaži.

3.  Viktórii Filipkovej za 1. miesto v krajskom kole a účasť na celoslovenskom kole biologickej olympiády.

4. Silvii Nepšinskej za 3. miesto v krajskom kole matematickej olympiády a úspešné riešenie matematických súťaží KLOKAN, MAKS a vedomostnej súťaži EXPERT.

5. Mikulášovi Turňovi a Matejovi Medveďovi za 1. a 2. miesto na krajskom kole v streľbe.

6. Andrei Faškovej za úspešnú účasť na krajskom kole chemickej a geografickej olympiády.

7.  Simone Machyniakovej za úspešnú účasť v krajskom kole biologickej olympiády a v korešpondenčnom seminári z biológie.

8. Tomášovi  Michalíkovi za 2. miesto v kraji a 4. miesto na Slovensku v súťaži fyzIQ.

9.  Ivane Bartoňkovej za 1.miesto v okresnom kole a účasť na krajskom kole olympiády z anglického jazyka. Za 10.miesto v celoslovenskom projekte Poznaj svojich predkov.

10. Pamele Pacerovej za 1 . miesto v okresnom kole a účasť na krajskom kole olympiády z nemeckého jazyka.

11. Jozefovi Krutelovi za víťazstvo v súťaži Informatický bobor  v kategórii Kadet.

12. Jozefovi Daxnerovi, Marekovi Kunštárovi, Anne Netíkovej, Kamile Petrincovej za 1.miesto v okresnom kole v súťaži Mladý záchranár.