• Prezentácia IT Science Labu pre učiteľov

• 08.10.2019 07:56
      • Prezentácia IT Science Labu pre učiteľov
      • Naša škola patrí medzi tie stredné školy, ktoré sa zapojili do projektu IT Akadémia - vzdelávanie pre 21. storočie a ako jedna z 200 stredných škôl na Slovensku bola vybavená IT Science laboratóriom.

V tomto projekte ide o inováciu prírodovedného a technického vzdelávania na základných a stredných školách so zameraním na informatiku a IKT, orientáciu mladých ľudí na ďalšie štúdium v študijných odboroch a programoch s perspektívou uplatnenia sa v IT sektore.

Uź druhý školský rok využívame v prírodovedných  predmetoch a informatike inovatívne metodiky, ktoré sú  zamerané predovšetkým na rozvoj bádateľských kompetencií žiakov ZŠ a SŠ.

Od ďašieho školského roka pribudne nový motivačný predmet Informatika v prírodných vedách a ďalšie informatické predmety - napr. Programovanie mobilných  zariadení, Pokročilejšie metódy programovania a objektové programovanie a t.ď.

15.4.2019 sa uskutočnila v našej škole inštruktáž k využívaniu IT Science laboratória, takže naši učitelia už čo najskôr začnú zariadenia laboratória využívať aj na vyučovaní.