• ZAHRÁME SI TKANIVITY?

• 26.11.2019 13:34
      • V triede sexta sme overovali  na hodine biológie metodiku Zahráme si tkanivity? v rámci tematického celku  a témy Stavba živočíšneho organizmu/Tkanivá.
      • .   Žiaci sa metódou  analýzy textu INSERT učili hľadať a porovnávať informácie, triediť základné pojmy a zovšeobecniť výsledky analýzy. Po naštudovaní textov žiaci v skupine zovšeobecňovali svoje zistenia, vytvárali pojmové mapy o tkanivách.

Základnú terminológiu a funkcie tkanív sme si zopakovali pomocou didaktickej hry Tkanivity.  Ide o variant obľúbenej spoločenskej hry Aktivity, počas ktorej mali žiaci buď nakresliť, slovne vysvetliť alebo pantomimicky zahrať  pojem uvedený na kartičke (napr. srdce, kosť, tráviaca sústava, nerv, biela krvinka, pľúca, .....).  Žiakom sa hra páčila, pomocou hry  si zábavnejšou formou prehĺbili nové informácie.

Mgr. Erika Pauliaková